Co je to masiv divoký dub

Autor: | 7.1.2019

Dubové dřevo patří již od pradávna mezi nejhodnotnější a nejkvalitnější dřeviny na výrobu nábytku.  Vyniká především výraznou texturou a především také velkou pevností a odolností.   Postele z masivu – vyrobené z dubového dřeva představují nejvyšší kvalitativní, funkční a designovou třídu nábytku s velmi dlouhou životností.

Dubový nábytek a postele jsou vyráběny buď v průběžném nebo parketovém ( cink ) provedení. Rozdíl jsme již popisovali v článku: Co je to buk cink?

detaily-vyberovy-a-divoky-dub

Rozdíly – výběrový dub a divoký dub

 

Kresba dubového dřeva je velmi výrazná. Dub obsahuje větší či menší suky, různé zakřivení letokruhů  a také plošně rozložené drobné trhlinky. Při výrobě dubových postelí je možno všechny tyto „vady“ odstranit a zachovat pouze čistou hladkou texturu. Takové provedení nazýváme „výběrový dub“

postel-holywood-vyberovy-dub

Postel Olympia – výběrový dub

 

Pokud však požadujete zachovat 100% přirozený vzhled a nenapodobitelnou kresbu, zvolte postel v provedení divoký dub.  Dřevo označené jako divoký dub zachovává všechny suky, menší prasklinky či zbarvené části ve své původní podobě.  Tyto „vady“ jsou zde zachovány záměrně a jejich přítomnost není důvodem k reklamaci takového nábytku.

postel-olympia-divoky-dub

Postel Olympia – divoký dub

 

Jestli že jste zastánci čisté a téměř rovnoleté kresby dřeva, volte nábytek a postele v provedení „výběrový dub“. Pokud se vám naopak líbí výrazná kresba a nenapodobitelnost textury, bude vám určitě vyhovovat “ divoký dub“.  Každopádně si můžete být jisti, že pořízením dubové postele volíte krásný a moderní design, vysokou pevnost a maximální živostnost.